Nawigacja

Aktualności

Rok szkolny 2018/2019

Kiermasz bożonarodzeniowy

Dzieci ze świetlicy wraz z rodzicami przygotowywali ozdoby i karty świateczne, które następnie były sprzedawane na kiermaszu bożonarodzeniowym. Zebrane fundusze przeznaczono na zakup gier i zabawek.

Mikołakowe spotkanie sportowo - profilaktyczne

Przedstawiciele klas 1 - 3 brali udział w mikołajkowym spotkaniu sportowo - profilaktycznym organizowanym przez Urząd Dzielnicy Śródmieście. Podczas spotkania dzieci miały możliwość brania udziału w pokazach akrobatycznych oraz warsztatach kulinarnych i plastycznych. Całemu spotkaniu towarzyszyła świąteczna muzyka i zajęcia taneczne.

Zastępy anielskie

Nastał grudzień i zaczynamy przygotowywać się do świąt Bożego Narodzenia. Jednym z pierwszych punktów przygotowań były zajęcia z masą solną. Dzieci z różnych grup wiekowych miały możliwość ulepienia aniołów i innych świątecznych postaci. W przyszłym tygodniu aniołki zostaną pomalowane.

Konkurs plastyczny na Kartkę świąteczną

                 

Zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie plastycznym na Kartkę świąteczną!

Regulamin konkursu: Regulamin_swietlicowego_konkursu_plastycznego_na_Kartke_swiateczna.pdf

Magiczne show w świetlicy

Z okazji Andrzejek w naszej świetlicy gościliśmy niezwykłą  postać. Był nią iluzjonista, pan Konrad Modzelewski., który jest jedynym w swoim rodzaju specjalistą od rozbawiania dzieci. W nowatorski sposób łączy magię i komedię. Między sztuczkami uczy magicznego sposobu rozgrzewania rąk. Nasi uczniowie bardzo angażowali się w zabawę, gdyż w wielu trikach magik potrzebował asystentów wybieranych spośród publiczności. Podczas show mieliśmy okazję zobaczyć liczne sztuki magiczne. Między innymi chustka, co pojawia się i znika, magiczna kula, co prawie lata, pokaz żonglerki, sznurek, co końce gubi, zjadanie serwetki, która zamienia się w długą linkę oraz wiele, wiele innych. Wesołe usposobienie oraz stały kontakt z publicznością spowodował, iż nasi uczniowie spontanicznie reagowali zachwytem i gromkimi brawami.

Andrzejki

Koniec listopada upłynął nam na zabawach i wróżbach andrzejkowych. W czwartek uczniowie uczęszczający do świetlicy zapoznali się z tradycją wróżb w wigilię dnia św. Andrzeja, a następnie mieli możliwość sami w nich uczestniczyć. Wszyscy świetnie się bawili.

"Do serca przytul psa..."

W świetlicy odbyła się zbiórka darów skierowana do podopiecznych "Straży dla zwierząt".
Nasi uczniowie przynieśli karmę, zabawki, kołdry i przysmaki dla psów i kotów, którzy tej pomocy potrzebują. Jednocześnie podkreśliliśmy temat bezdomności zwierząt poprzez świetlicowy konkurs plastyczny na plakat, pt. "Do serca przytul psa, weź na kolana kota". Prac wpłynęło bardzo dużo i dekorowały one naszą świetlicę.
Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla zwycięzców naszego konkursu odbyło się 19.11.2018 r. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.(MK)

Warsztaty malowania porcelany

Świetlicowa grupa uczennic klas czwartych i piatych wzięła udział w warsztatach malowania porcelany z Fabryką Porcelany Ćmielów odbywających się w ramach Polskiej Wystawy Gospodarczej. Po zajęciach dziewczyny mogły jeszcze rozwiązać krzyżówkę i zobaczyć pawilon wystawy. Pomalowane i ozdobione filiżanki zostały zabrane do Fabryki Ćmielów, gdzie zostały wypalone. Po dwóch tygodniach wróciły do swoich autorek jako pamiątka z warsztatów.

Wyniki konkursu "Spójrz mi prosto w oczy"

Za nami pierwszy tegoroczny konkurs świetlicowy. Nasi uczniowie mieli niesamowitą zabawę podczas rozpoznawania oczu nauczycieli i dopasowywania ich do nazwisk. Zabawa ta zbliżyła do siebie społeczność szkolną. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie świetnie się bawili. Jednak nie wszystkim udało się rozpoznać wszystkie oczy. Najlepsi zostali nagrodzeni pamiątkowym dyplomem i symboliczną nagrodą. Z niecierpliwością czekamy na kolejne konkursy. 

Konkurs świetlicowy - "Spójrz mi prosto w oczy"

Regulamin: spojrz_mi_prosto_w_oczy.pdf

Świetlicowa akcja charytatywna
 „Do serca przytul psa, weź na kolana kota…”

Powszechnie wiadomo, iż pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Uwielbiamy zwierzaki i dbamy o nie. Każdy, kto ma pupila w domu wie, jak bardzo odwdzięczają się one za opiekę swoim oddaniem i bezgraniczną miłością. Nie każdy zwierzak ma jednak swoją rodzinę, z którą mógłby zamieszkać i cieszyć się jej miłością i towarzystwem. Sporo czworonogów mieszka w schroniskach czekając na adopcję i pomoc.
Nasza świetlica nie jest obojętna na tego typu potrzeby. W związku z tym organizujemy zbiórkę charytatywną, skierowaną właśnie na czworonożnych przyjaciół.
Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do włączenia się w tę akcję i wsparcia działań zaprzyjaźnionej „Straży dla zwierząt” poprzez przyniesienie niezbędnych akcesoriów do godnego życia ich podopiecznych.

Potrzebne są następujące artykuły:
1. środki na kleszcze i pchły,
2. ręczniki, pościel, koce, kołdry bez piór, bez poduszek,
3. miski, smycze. obroże, patyczki higieniczne do uszu,
4. karma sucha(granulat) mokra (puszki) - tania i duża nie zawsze znaczy dobra,
5. szczotki do czesania, szampony dla psów,
6. gryzaki pochodzenia zwierzęcego preparowane,
7. zabawki pluszowe, gumowe,
8 kuwety, żwirek dla kotów.

Akcję prowadzi p. Magdalena Kuchenbeker oraz p. Paulina Kowalczyk
w dniach 01 – 25 października 2018 roku w świetlicy szkolnej.
Uroczyste przekazanie darów wraz z rozdaniem nagród za konkurs plastyczny na plakat odbędzie się 26.10.2018 r.

Zapraszamy!!!

Regulamin świetlicowego konkursu plastycznego     
pt. „Do serca przytul psa, weź na kolana kota…”

Zapraszamy wszystkich uczniów świetlicy szkolnej do udziału w konkursie plastycznym, który ma na celu zwrócenie uwagi naszej społeczności na potrzeby czworonożnych przyjaciół. Wystarczy wykonać plakat, który poruszy problem, jakim jest bezdomny kot lub pies oraz jego potrzeby.

Regulamin konkursu: Regulamin_swietlicowego_konkursu_plastycznego.pdf

Pasowanie na Świetliczaka

W tym roku szkolnym odbyła się wielka uroczystość w naszej świetlicy. 
Uczniowie klas pierwszych dołączyli do "Królestwa Maciusia" podczas Pasowania na Świetliczaka. Najpierw jednak musieli przejść przez próby, którymi udowodnili, iż są godni tego tytułu. Był test wiedzy, porządku, kultury, uśmiechu i prawdomówności. Wszystkie zadania zostały zaliczone przez panią Jagodę i panią Dorotkę, które przeprowadziły całą imprezę. Na koniec pani kierownik pasowała wszystkich uczniów na Świetliczaka i nagrodziła ich medalionem przynależności do Maciusiowego Królestwa.(MK)

Z tańcem za pan brat

 

  
W naszej świetlicy nauczycielom nie brakuje wyobraźni, by wykorzystać każdą wolną chwilę na zorganizowanie atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu swoim uczniom.
Pani Ania wraz z panią Pauliną postanowiły wykorzystać piękną pogodę, by wszystkie świetliczaki zintegrowały się poprzez taniec. Zabawa była niesamowita i mamy nadzieję, że następnym razem będzie więcej chętnych do wspólnych pląsów.(MK)

 

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 211 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka
  ul. Nowy Świat 21a
  00-029 Warszawa
 • tel i fax (22)826-17-47
  tel (22)826-47-85
  tel (22)826-17-37
  numery wewnętrzne
  11 - sekretariat
  12 - fax
  13 - portiernia (odwoływanie obiadów)
  14 - kierownik administracyjny
  15 - pokój nauczycielski
  16 - pedagog
  17 - świetlica

Galeria zdjęć