Klasy pierwsze Klasy drugie Klasa trzecia Klasy czwarte Klasy piąte i szóste

Klasy pierwsze

Budowle z klocków

Ulubioną zabawą twórczą w klasie pierwszej, jest konstruowanie budowli z klocków.

Portret św. Mikołaja

Uczniowie klasy pierwszej wykonali podczas zajęć plastycznych, portrety św. Mikołaja.

Konstrukcje z nowych klocków

Klasa Ib dostała nowe klocki typu click (zestaw z brokatem, który zachwycił dziewczynki) i wafel - zoo. Dzieci z dużą radością konstruowały różne budowle. Ciężko było skończyć zabawę, nawet żeby iść do domu.

Zimowe zabawy

Korzystając z zimowej aury klasa 1b lepiła na boisku szkolnym bałwanki i zamki warowne. Zachwycone zabawą dzieci nie miały ochoty opuszczać boiska.

Zabawy przy choince

Klasy pierwsze powoli szykują się do Świąt Bożego Narodzenia. Dekorują sale i robią porządki. Nauczyciele w świetlicy dbają jednak o czas na relaks i miłe spędzanie wolnego czasu. Dzisiaj były zabawy integracyjne, tańce i praca plastyczna.

Zabawy z chustą animacyjną

Klasa pierwsza świetnie bawiła się na korytarzu dzięki ogromnej, kolorowej chuście animacyjnj. Chusta daje wiele możliwości różnych zabaw. Dzieci miały okazję schować się pod nią, zawinąć jak naleśnik, a także uczyć współpracy pilnując by z chusty nie spadły kolorowe piłki.

Zajęcia plastyczne w klasie pierwszej

Grupa klas pierwszych żegnała lato tworząc piękne słoneczniki, które potem ozdobiły korytarz drugiego piętra.

Pasowanie na Świetliczaka

W tym roku szkolnym odbyła się wielka uroczystość w naszej świetlicy.
Uczniowie klas pierwszych dołączyli do "Królestwa Maciusia" podczas Pasowania na Świetliczaka. Najpierw jednak musieli przejść przez próby, którymi udowodnili, iż są godni tego tytułu. Był test wiedzy, porządku, kultury, uśmiechu i prawdomówności. Wszystkie zadania zostały zaliczone przez panią Jagodę i panią Dorotkę, które przeprowadziły całą imprezę. Na koniec pani kierownik pasowała wszystkich uczniów na Świetliczaka i nagrodziła ich medalionem przynależności do Maciusiowego Królestwa.(MK)

Zabawy integracyjne w grupie 1a

• Szkoła Podstawowa nr 211 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka
    ul. Nowy Świat 21a