Nawigacja

Rok szkolny 2018/2019 Rok szkolny 2017/2018 Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2014/2015 Rok szkolny 2013/2014

Wydarzenia

Rok szkolny 2018/2019

15 stycznia 2019 roku - "Słowem malowane, ręcznie kaligrafowane"
 
Karol Kurzyp z klasy 6a zdobył wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury MURANÓW. Tematyka konkursu nawiązywała do Jubileuszu 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
 
Gratulujemy!
 

14 stycznia 2019 roku - konkurs na własnoręcznie wykonany komiks

Wyniki konkursu dla klas czwartych:

I miejsce

Oliwia Grzelak, klasa 4c

II miejsce

Przemysław Czajkowski, klasa 4c

III miejsce

Antonina Skalińska, klasa 4a

Weronika Litwinowicz, klasa 4c

Wyróżnienia

Martyna Grzybowska, klasa 4c

Kacper Marczyński, klasa 4b

Szymon Czyżewski, klasa 4c

Gratulujemy!

10 stycznia 2019 roku - konkurs czytelniczy "Kajko i Kokosz. Szkoła latania."

Wyniki konkursu czytelniczego dla klas czwartych:

I miejsce

Franciszek Piotrowski, klasa 4a

II miejsce

Maria Szpojankowska, klasa 4c

III miejsce

Kacper Marczyński, klasa 4b

Gratulujemy!

 
8 stycznia 2019 roku - konkurs na Logo
 
W związku z realizacją projektu Where the wild things are  (Nauka w naturalnym otoczeniu) w ramach programu Erasmus+ ogłaszamy konkurs na LOGO projektu.
Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-6.
Logo powinno odnosić się do idei projektu jako programu międzynarodowego nastawionego na naukę poza budynkiem szkoły.
Prace należy składać do 15 stycznia do biblioteki szkolnej w budynku A.
Do prac należy dołączyć następujące informacje: imię i nazwisko autora/autorów, klasa.
Na zwycięzców czekają nagrody.
Zapraszamy do udziału w konkursie.
Zespół ds. projektu Erasmus +
 
8 stycznia 2019 roku - projekt Erasmus +
 
Pragniemy poinformować społeczność szkolną, że  przystąpiliśmy do realizacji  dwuletniego projektu Where the wild things are (Nauka w naturalnym otoczeniu) w ramach programu  Erasmus+ .
Projekt skierowany jest do uczniów kl. 1- 6. Partnerami projektowymi  są szkoły z Rumunii i  Walii.
Celem projektu jest popularyzacja uczenia się w naturalnym otoczeniu.
Realizacja zadań  obejmuje różne formy, m.in. wycieczki edukacyjne/zajęcia edukacyjne w terenie,
a także działania kształcące umiejętności kluczowe, w tym  wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych.
W ostatnim roku realizacji projektu odbędą się spotkania integrujące i podsumowujące działania projektowe.  Uczniowie  naszej szkoły odwiedzą partnera w Rumunii. Natomiast partnerzy z Walii będą gośćmi w naszym kraju. Projekt zakończy się w 2020 roku ewaluacją i zaprezentowaniem rezultatów zrealizowanych działań.
 
7 stycznia 2019 roku - nowa aktywność na naszej stronie
 
 

Zapraszamy do korzystania z nowej aktywności dostępnej na naszej stronie w zakładce "Biblioteka". Znajdziecie tam podstronę "Biblioteczne puzzle" a na niej puzzle do samodzielnego układnia on - line. Do zabawy zapraszamy starszych i młodszych, puzzle dostępne są w wersji łatwiejszej i trudniejszej. Jako obrazki do układanek posłużyły okładki naszych książek.

 

21 grudnia 2018 roku - jasełka
 
 
Przedświąteczną tradycją naszej szkoły są bożonarodzeniowe jasełka. W tym roku przygotowali je uczniowie klasy 6b wraz z chórem szkolnym. W uroczystości uczestniczyli uczniowie klas 1 - 6 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego a także zaproszone przedszkolaki. Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła wszystkim wspaniałych, rodzinnych Świąt.
 
21 grudnia 2018 roku - klasowe wigilie
 
 
Ostatni przedświąteczny dzień zajęć szkolnych uświetniły klasowe wigilie. Uczniowie świętowali ze swoimi wychowawcami oraz rodzicami przy dźwiękach kolęd i świątecznych smakołykach.
 
20 grudnia 2018 roku - koncert kolęd
 
 
Samorząd klas 1 - 3 zaprosił dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas młodszych do wzięcia udziału w przedświątecznym koncercie kolęd. Każda z klas przygotowała na ten dzień pastorałkę lub kolędę. Występom towarzyszył radosny, świąteczny nastrój.
 
17 grudnia 2018 roku - czwarte "Spotkanie z muzyką"
 
 

Czwarty tegoroczny koncert artystów Filharmonii Narodowej zatytułowany był "Pięciu wspaniałych" i przenosił nas do świata muzyki kameralnej. Tym razem mieliśmy okazję spotkać się z kwintetem fortepianowym, który tworzy fortepian, dwoje skrzypiec, altówka i wiolonczela. Wysłuchaliśmy min. fragmentów "Karnawału zwierząt"  Camille'a Saint-Saënsa. Na koniec, w nawiązaniu do nadchodzących świąt, wszyscy wspólnie, przy akompaniamencie instrumentów zaśpiewaliśmy kolędę.

13 grudnia 2018 roku - Dzień Inżyniera
 
 

Zespół uczniów z klas czwartych przygotował pokaz druku w technologii 3D, a także przedstawił efekty swojej pracy konstruktorskiej i artystycznej z lekcji przyrody, matematyki, informatyki, techniki i plastyki realizowanej w ramach programu edukacyjnego Ogarnij Inżynierię autorstwa Fundacji Katalyst Engineering. Widzami byli młodsi koledzy z klasy trzeciej.
Zaproszeni do wspólnej nauki i zabawy trzecioklasiści obejrzeli wykonane przez starszych kolegów zabawki edukacyjne związane z projektem, poznali przyrządy służące do pomiaru składników pogody i dowiedzieli się, jaką tajemnicę skrywają zbudowane przez uczniów Domy z zielonym dachem.

26 października - 13 grudnia 2018 roku - "Jesień z wyobraźnią"

Na przełomie jesieni i zimy uczniowie klas drugich w swoim czasie świetlicowym uczestniczyli w cyklu spotkań bibliotecznych "Jesień z wyobraźnią". Była to świetna okazja do usystematyzowania wiedzy dotyczącej jesieni jako pory roku, darów jakie nam przynosi i zalet z tego płynących. Na kolejnych spotkaniach uczniowie rozmawiali o zbieraniu "darów jesieni" i o tym jak je możemy wykorzystać. Po "owocobraniu" przyszedł czas na "grzybobranie" w towarzystwie wiersza Jana Brzechwy "Grzyby". Cykl zakończyło wspólne wykonanie postaci bohaterów wiersza. Zaroiło się od maślaków, koźlaków, kurek i prawdziwków, ale największym powodzeniem cieszyły się muchomory. Prace zostały pokazane na okolicznościowej wystawie w bibliotece, a  panie już myślą o cyklu zimowym.

12 grudnia 2018 roku - zawody wioślarskie

To już 140 lat istnienia Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Z tej okazji w nowej siedzibie klubu odbyły się zawody: Zimowy Puchar Wisły. Drużyny dziewcząt i chłopców z naszej szkoły wzięły udział w tych zawodach. Kilkanaście drużyn rywalizowało na ergometrach, indywidualnie i sztafetowo.
Nasze drużyny po pełnym emocji wyścigu zajęły II i IV miejsce.

Gratulujemy!

 

10 grudnia 2018 roku - warsztaty teatralne
 


Klasa 4b uczestniczyła w warsztatach teatralnych „Poranek z improwizacją”. Jest to forma swobodnego, spontanicznego wyrażania się na scenie. Jej podstawową cechą jest otwartość na nowe i brak z góry ustalonych form gry scenicznej. Uczniowie podczas warsztatów zgłębili tajniki improwizacji teatralnej opierając się na różnorodnych ćwiczeniach, tworzyli wątki, postacie i odgrywali je na scenie. „Poranek z improwizacją” to nie tylko warsztat teatralny. To również wspaniały trening kreatywności dla grupy, mający wymiar zarówno artystyczno - edukacyjny, jak i integracyjny.

6 grudnia 2018 roku - mikołajki

 

 
Dzień św. Mikołaja to bardzo radosne święto dla wszystkich dzieci. Tak też było dzisiaj w naszej szkole. Uczniowie otrzymali upominki, uczestniczyli w warsztatach tworzenia ozdób bożonarodzeniowych, ubierali klasowe choinki a pod PKiN na miejskiej ślizgawce bawiła się 4a . Dzień upłynął  w radosnej atmosferze nadchodzących świąt.
 
30 listopada 2018 roku - Od zabawy do sportu
 
 
To już kolejny śródmiejski turniej organizawany w ramach Programu Od Zabawy do Sportu, w którym wzięliśmy udział. Startowały w nim reprezentacje 13 szkół z naszej dzielnicy. Dzieci rywalizowały w 6 konkurencjach, głównie biegowych. Na wyznaczonych torach mogły sprawdzić swoją sprawność i umiejętność współpracy w zespole. Nasza reprezentacja zajęła 6 miejsce i bardzo dobrze się bawiła.

 

30 listopada 2018 roku - magiczne show w świetlicy

Z okazji Andrzejek w naszej świetlicy gościliśmy niezwykłą  postać. Był nią iluzjonista, pan Konrad Modzelewski., który jest jedynym w swoim rodzaju specjalistą od rozbawiania dzieci. W nowatorski sposób łączy magię i komedię. Między sztuczkami uczy magicznego sposobu rozgrzewania rąk. Nasi uczniowie bardzo angażowali się w zabawę, gdyż w wielu trikach magik potrzebował asystentów wybieranych spośród publiczności. Podczas show mieliśmy okazję zobaczyć liczne sztuki magiczne. Między innymi chustka, co pojawia się i znika, magiczna kula, co prawie lata, pokaz żonglerki, sznurek, co końce gubi, zjadanie serwetki, która zamienia się w długą linkę oraz wiele, wiele innych. Wesołe usposobienie oraz stały kontakt z publicznością spowodował, iż nasi uczniowie spontanicznie reagowali zachwytem i gromkimi brawami.

30 listopada 2018 roku - zabawy andrzejkowe

Piątek minął w szkole pod znakiem zabaw andrzejkowych. Uczniowie klas 1 - 3 wróżyli sobie lejąc wosk i próbując odczytać przyszłość z powstałego kształtu. Uczniowie klas 4 - 6 tłumnie gromadzili się na przerwach w bibliotece, gdzie ich koledzy przygotowali min. wróżby przepowiadające imię przyszłych "żon" i "mężów". Zabawy zorganizował Samorząd Uczniowski. W niektórych klasach odbyły się też zabawy taneczne. To był dzień pełen wrażeń i radości. 

29 listopada 2018 roku - andrzejki w świetlicy

Koniec listopada upłynął nam na zabawach i wróżbach andrzejkowych. W czwartek uczniowie uczęszczający do świetlicy zapoznali się z tradycją wróżb w wigilię dnia św. Andrzeja, a następnie mieli możliwość sami w nich uczestniczyć. Wszyscy świetnie się bawili.

28 listopada 2018 roku - Adopcja serca

Otrzymaliśmy listowną wiadomość z Sekretariatu Misyjnego z informacją o przydzieleniu nam dziecka w ramach Adopcji Serca. Jest to 10-letni chłopiec THIERRY MURAMUTSA - w tłumaczeniu: ten, który mówi do ciebie dzień dobry, ten który cię rozbudza. W Afryce opiekuje się nim ciocia ze strony matki. Do adopcji był zgłoszony w 2013 roku i do tej pory finansowała go pewna polska rodzina, która nie może już kontynuować opłat i w ten oto sposób trafił do naszej adopcji. Z tego też czasu pochodzą dokumenty, które dostaliśmy. Czekamy na aktualne informacje.

Bardzo się cieszymy, że możemy pomóc. Serdecznie dziękujemy za włączenie się do naszej akcji – pieniądze na ten cel zbieraliśmy w maju 2018r.

26 listopada 2018 roku - warsztaty ceramiczne

Klasa 4b wybrała się w niezwykłe miejsce, jakim jest Pracownia Ceramiczna. Działa ona w ramach Stowarzyszenia Amfora. Można się tam nauczyć, jak z gliny stworzyć proste rzeczy użytkowe, takie jak misy, kubki, czy dzbany. Pracownia zapewnia wszelkie potrzebne materiały - szeroki wybór mas i szkliw ceramicznych, form gipsowych, piec do wypalania. Naszym zadaniem było wykonanie aniołków. Wszystkim udzielił się ten świąteczny nastrój. Z przyjemnością wybierzemy się tam jeszcze raz.

26 listopada 2018 roku - Dzień Misia

Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas 1 - 3 świętowali Międzynarodowy Dzień Misia. Z tej okazji przynieśli do szkoły swoje małe i duże przytulanki. Nauczyciele przygotowali mnóstwo konkursów związanych z historią święta oraz jego bohaterem. Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Gumisie i wiele wiele innych misiów królowało tego dnia w szkole.

22 listopada 2018 roku - "Dzieci - dzieciom"

Za nami kolejne spotkanie w ramach akcji "Dzieci - dzieciom". Tym razem był to "Koncert piosenki patriotycznej". W tym roku świętujemy stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę, stąd pomysł koncertu, podczas którego dobrane w pary klasy zaprezentowały wybrane pieśni patriotyczne. Uczniowie klas młodszych zaśpiewali je ze swoimi starszymi kolegami. Usłyszeliśmy siedem utworów. Na zakończenie wszyscy razem zaśpiewali piosenkę "Jestem Polką i Polakiem". Śpiewać pomogli także zaproszeni goście, dzieci z przedszkoli przy ul. Górskiego 5 oraz Nowy Świat.

19 listopada 2018 roku - trzecie "Spotkanie z muzyką"

Kolejny koncert z cyklu "Spotkania z muzyką" zatytułowany był "Na żołnierską nutę - w 100. rocznicę odzyskania niepodległości". Był to koncert pieśni i piosenek z żołnierskiego śpiewnika – tych, które towarzyszyły walce o wolność w XX wieku oraz tych, które są świadkami naszej najnowszej historii. Wysłuchaliśmy utworów o wydźwięku bohaterskim, żartobliwych przyśpiewek i tchnących zadumą ballad partyzanckich. Śpiewom towarzyszyła trąbka – najbardziej wojskowy z instrumentów. Usłyszeliśmy rozmaite sygnały grane na trąbce i poznaliśmy ich znaczenie. Wiele z utworów śpiewaliśmy razem z artystami. 

19 listopada 2018 roku - Park Miniatur

Klasy 6a, 5a, i 4a pod opieką wychowawców udały się do Parku Miniatur przy ul. Krakowskie Przedmieście 66. Wystawa została przygotowana z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości. Uczniowie mogli zobaczyć makiety budowli przedwojennej Warszawy. Perły architektury  z 1918 roku zostały wykonane z wielką precyzją i dbałością o najmniejsze detale, w skali 1:25. Uczniowie poznali również wiele ciekawostek i faktów historycznych o dawnej Warszawie.
Zobaczyliśmy Pałac Saski, budynek Giełdy Warszawskiej, Pałac Karasia, Wielki Salon z Ogrodu Saskiego, Żelazną Bramę z Ogrodu Saskiego, halę targową Gościnny Dwór, Teatr Letni z Ogrodu Saskiego, Pałac Lubomirskich, Pałac Kronenberga i Kamienicę Granzowa.

16 listopada 2018 roku - konkurs "Barwy jesieni"

Wyniki konkursu plastycznego "Barwy jesieni", zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski dla klas 1 - 3 oraz oddziału przedszkolnego:

I miejsce
Agata Antonowicz, klasa1b

II miejsce
Antonina Obrębowska, klasa 2a
Tadeusz Samoraj, klasa 2a

III miejsce
Amelia Mróz, klasa. 2b
Julia Kania, klasa 3a
Jakub Smoliński, klasa 2b

Wyróżnienia:
Natalia Kosmal, klasa 1b
Zosia Karczewska, klasa 2a
Oskar Figat, oddział przedszkolny
Weronika Natanek, klasa 1b
Maja Ptasińska, klasa 1b

Gratulujemy!

16 listopada 2018 roku - warsztaty malowania porcelany

 

Świetlicowa grupa uczennic klas czwartych i piatych wzięła udział w warsztatach malowania porcelany z Fabryką Porcelany Ćmielów odbywających się w ramach Polskiej Wystawy Gospodarczej. Po zajęciach dziewczyny mogły jeszcze rozwiązać krzyżówkę i zobaczyć pawilon wystawy. Pomalowane i ozdobione filiżanki zostały zabrane do Fabryki Ćmielów, gdzie zostały wypalone. Po dwóch tygodniach wróciły do swoich autorek jako pamiątka z warsztatów.

9 listopada 2018 roku - 100 lat niepodległosci

11 listopada obchodzimy wyjątkową rocznicę - 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji zaplanowaliśmy w naszej szkole wiele działań, do których przygotowywaliśmy się już od dłuższego czasu.
Główną uroczystość, która rozpoczęła się o godzinie 11, przygotowali uczniowie klas 4 - 8 i 3 klasy gimnazjalnej oraz chór szkolny. Po przemówieniu Pani Dyrektor o godzinie 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała 4 zwrotki hymnu narodowego, przyłączając się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Rekord dla Niepodległej". Następnie widzowie obejrzeli montaż słowno - muzyczny przypominający drogę naszej Ojczyzny do niepodległości.
Po jego zakończeniu wszyscy spotkali się na boisku, gdzie ułożyli żywą flagę narodową.
Na koniec uczestnicy udali się do sal lekcyjnych, w których uczniowie klas 4 - 6 przygotowali aranżacje 4 okresów historii niepodległej Polski: dwudziestolecia międzywojennego, II Wojny Światowej, PRLu oraz okresu zmian ustrojowych po 1989 roku.
To był niezwykły dzień, pełen wrażeń. Przypomniał naszą niełatwą historię, ale też przyniósł wiele radości.

29 - 31 października 2018 roku - "Biblioteka z duchami"

Przez kilka ostatnich dni października uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w zabawie pod hasłem "Biblioteka z duchami". W bibliotece czekały na wszystkich uczniów kolorowanki, z których tworzyli "Galerię uczniowskich strachów". Zainteresowanie było tak duże, że brakowało miejsca na zaprezentowanie wszystkich prac. Uczniowie, którzy wykonali je najstaranniej otrzymali drobne upominki. Zabawie towarzyszyła zaplątana w pajęczyny i jesienne liście, ekspozycja "książek z dreszczykiem". Wiele z nich zostało przy tej okazji wypożyczonych. Wyjątkowo w tych dniach w bibliotece zamiast ciszy słychać było skrzypiące drzwi, wycie wilka i inne niepokojące dźwięki. Mimo to nikt się nie przestraszył, a w trakcie przerw panował wyjątkowy tłok. 

29 października 2018 roku - Święto Dyni

.

Z inicjatywy Rady Rodziców obchodziliśmy Święto Dyni. W wyznaczonym dniu uczniowie przynieśli do szkoły fantazyjnie powycinane, pomalowane a nawet ubrane dynie. W niektórych klasach uczniowie dekorowali dynie wspólnie. Ogromna kolekcja została zaprezentowana całej społeczności szkolnej. Odbył się też konkurs na najpiękniejsze i najoryginalniejsze dynie. Tego dnia uczniowie mogli założyć wymyślone przez siebie przebrania. W całej szkole było kolorowo i nieco... strasznie.

22 października 2018 roku - "Dzieci - dzieciom"

Pierwsze tegoroczne spotkanie klas starszych z młodszymi w ramach akcji "Dzieci - dzieciom" odbyło sie pod hasłem "Jesienne bukiety". Zadaniem uczniów było stworzenie jesiennej kompozycji z dowolnych materiałów.  Sale lekcyjne pełne były kolorowych liści, owoców jarzębiny, kasztanów i żołędzi. Powstały prace plastyczne oraz różnorodne kompozycje przestrzenne, które będą zdobiły sale przez najbliższe, jesienne dni.

22 października 2018 roku - wyróżnienie w konkursie wokalnym

Uczennica klasy 4a zdobyła wyróżnienie w kategorii wokalnej na IV Przeglądzie Artystycznym Dzieci i Młodzieży z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego. Przegląd zorganizował MDK Ochota pod patronatem butmistrza dzielnicy Ochota.

Gratulujemy!

22 października 2018 roku - drugie "Spotkanie z muzyką"

Drugi tegoroczny koncert zatytułowany był "Dawno, dawno temu...". Przy dźwiękach dworskiej kapeli uczniowie usłyszeli bajkę Jana Brzechwy "Szelmostwa lisa Witalisa" w doskonałym wykonaniu aktora, Cezarego Nowaka.

17 października 2018 roku - "Skrzynka życzeń" w bibliotece

Przez najbliższy miesiąc (do 16 listopada) w bibliotece szkolnej czeka na uczniów "Skrzynka życzeń". Każdy może napisać na karteczce tytuł książki, która według niego powinna znaleźć się w naszym księgozbiorze. Zachęcamy do udziału w akcji.

16 października 2018 roku - wycieczka do Torunia

Klasy 4a i 6a wzięły udział w wycieczce do Torunia. Po przyjeździe uczniowie udali się na seans o gwiazdach do Planetarium, a nastęnie zwiedzili z przewodnikiem Stare Miasto, ruiny zamku krzyżackiego oraz sprawdzili czy Krzywa Wieża na prawdę jest krzywa. Znalazł się też czas na zakup słynnych toruńskich pierników. W drodze powrotnej odbył się konkurs z nagrodami, podczas którego trzeba było wykazać się wiedzą zdobytą w trakcie wycieczki.

12 października 2018 roku - Dzień Komisji Edukacji

Uczniowie klas szóstych wraz z chórem szkolnym, przygotowali montaż słowno - muzyczny z okazji nadchodzącego Dnia Komisji Edukacji. W uroczystości wzięli udział pracownicy szkoły wraz z Panią Dyrektor oraz uczniowie klas 3 - 6.

12 października 2018 roku - ślubowanie klas pierwszych

W przededniu Dnia Komisji Edukacji nasi najmłodsi koledzy zostali pełnoprawnymi uczniami, składając przyrzeczenie w obecności Pani Dyrektor, Rodziców, Wychowawców oraz swoich starszych kolegów. Po oficjalnej części ślubowania zaprezentowali się w przedstawieniu przygotowanym wspólnie z kolegami z klas czwartych.

3 października 2018 roku - pasowanie na Świetliczaka

W tym roku szkolnym odbyła się wielka uroczystość w naszej świetlicy. 
Uczniowie klas pierwszych dołączyli do "Królestwa Maciusia" podczas Pasowania na Świetliczaka. Najpierw jednak musieli przejść przez próby, którymi udowodnili, iż są godni tego tytułu. Był test wiedzy, porządku, kultury, uśmiechu i prawdomówności. Wszystkie zadania zostały zaliczone przez panią Jagodę i panią Dorotkę, które przeprowadziły całą imprezę. Na koniec pani kierownik pasowała wszystkich uczniów na Świetliczaka i nagrodziła ich medalionem przynależności do Maciusiowego Królestwa.(MK)

1 października 2018 roku - powrót polskich siatkarzy, mistrzów świata

 

Między 9 a 30 września 2018 roku odbyły się Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Zmagania polskich siatkarzy broniących tytułu obserwowalo wielu uczniów i nauczycieli z naszej szkoły. Emocje sięgały zenitu, gdy polska reprezentacja doszła do fazy finałowej i rewelacyjną grą z drużynami Serbii, USA i Brazylii, obroniła tytuł  sprzed czterech lat.
Naszą reprezentację na lotnisku w Warszawie witało bardzo wielu kibiców, a wśród nich kilkoro uczniów naszej szkoły. Hugo Votocek z klasy 4a i jego siostra Nina z klasy 1b, z ogromnym zadowoleniem i dumą pokazywali następnego dnia, autografy naszych siatkarzy, które udało im się zdobyć. Natomiast Magda Termion z klasy 6a uczestniczyła w spotkaniu Mistrzów Świata z jednym ze sponsorów reprezentacji i ku uciesze jej i wszystkich naszych kibiców, zdobyła autografy Mistrzów na szkolnej piłce. 
 

28 września 2018 roku - VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! - pod takim hasłem 28 września 2018 roku odbył się VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole.                                         
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania, uczenia się matematyki oraz zachęcanie do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.
Uczniowie przez tydzień przygotowywali się do obchodów. Układali rymowanki, wykonywali plakaty, dekoracje z elementami tabliczki mnożenia, którymi ozdobili salę gimnastyczną i korytarz.
Główna część imprezy odbyła się w sali gimnastycznej. Od godziny 8.00 Komisje Egzaminacyjne przeprowadzały krótkie egzaminy z tabliczki mnożenia dla uczniów klas III -VI, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców. Wybierano los z pięcioma trudnymi przypadkami mnożenia. Jeżeli uczestnik akcji podał wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywał tytuł:  MT EXPERT.

Gratulujemy wszystkim, którym udało się zdobyć tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia i dziękujemy za wspólną zabawę.

24 września 2018 roku - pierwsze "Spotkanie z muzyką" w nowym roku szkolnym

Podobnie jak w latach poprzednich, raz w miesiącu będziemy gościć artystów Filharmonii Narodowej, którzy wprowadzą nas w tajemniczy świat muzyki i tańca. Pierwsze ze spotkań zatytułowane było "Z Jazzem przez świat". W czasie koncertu obserwowaliśmy zjawisko przenikania do muzyki jazzowej elementów odległych kultur muzycznych, w szczególności kultury latynoamerykańskiej.  W programie nie zabrakło tradycyjnych standardów przywołujących atmosferę Nowego Orleanu, ale podążyliśmy również do miejsc egzotycznych: Japonii, Afryki i na Jamajkę.

20 września 2018 roku - Sprzątanie Świata

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję "Sprzątanie Świata. Tradycyjnie zbieraliśmy zużyte baterie oraz plastikowe nakrętki.

3 września 2018 roku - rozpoczęcie roku szkolnego

Społeczność naszej szkoły spotkała się na wspólnej uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019.

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 211 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka
  ul. Nowy Świat 21a
  00-029 Warszawa
 • tel i fax (22)826-17-47
  tel (22)826-47-85
  tel (22)826-17-37
  numery wewnętrzne
  11 - sekretariat
  12 - fax
  13 - portiernia (odwoływanie obiadów)
  14 - kierownik administracyjny
  15 - pokój nauczycielski
  16 - pedagog
  17 - świetlica

Galeria zdjęć